Кашемір і пашмина та їх відмінності

Головна > Кашемір і пашмина та їх відмінності

Якщо ви не є експертом з тканин, відрізнити ці два дорогих і розкішних матеріали практично неможливо. Вони обидва виробляються з вовни гімалайських кашемірових кіз, є ідентичними зовні і на дотик, хоча термін «кашемір» і вживається набагато частіше, ніж «пашміна». Проте, ці тканини мають певні особливості, які роблять їх унікальними. Ми вам про них розповімо!

Отже, кашемір – це тканина, яка поєднує в собі, здавалося б, протилежні характеристики: вона міцна і одночасно неймовірно м'яка, тонка і в той же час дуже тепла. Недарма одяг з кашеміру носять жителі високогір'я: ця тканина створена для захисту від холоду. Адже матеріал для пряжі «беруть» у гірських кіз, які живуть високо в Гімалаях, а їм до холоду не звикати. З березня до травня, в період їхнього природного линяння, з кашемірових кіз вичісують руно і підшерстя біля шиї, щоб потім його очистити і виткати полотно. Відповідно до світових стандартів, кашемір може називатися таким, якщо середня товщина його волокна не перевищує 19 мікрон. На сьогоднішній день найбільшим постачальником вовни для виготовлення кашеміру вважається Китай. Він виробляє більше 10 тис. тон сировини на рік.
Пашміна родом з Індії. Це слово походить від давньоперського «pašm», що буквально означає «вовна». Високо в горах на території Індії, Пакистану і Непалу живуть кози з білосніжним шовковистим руном. Їхня порода називається Чантоханг. Саме вони дають вовну для створення пашміни. Непальські шалі з пашміни відомі вже тисячі років, і пашміна з Непалу вважається найбільш якісною з усіх існуючих. Ця тканина відома своєю унікальною м'якістю і здатністю добре зігрівати. Найчастіше з неї роблять хустки, шарфи і шалі, додаючи до складу шовкову нитку.
Так, в чому полягають відмінності цих двох майже однакових тканин? Кашемір в основному виробляють в Китаї, Афганістані, Монголії, Ірані і Туреччині. Пашміна – це ексклюзив Індії, Непалу та Пакистану. Волокна пашміни є більш тонкими і легкими, ніж кашемірові, їх ткуть і прядуть вручну, в той час, як кашемір можна виготовляти за допомогою машин.
Чистий, витканий вручну кашемір – це дороге задоволення, і багато світових luxury-бренди включають кашемірові речі до своїх осінньо-зимових колекцій. Проте, купити светр, спідницю або шарф з кашеміру можна і у більш «масових» марок: Uniglo, ASOS, Gap, Donna Karan тощо. Їх також можна пошити, якщо придбати якісний кашемір і звернутися до ательє. 

У магазині тканин Alltext представлений розкішний вибір кашеміру, в якості якого ви можете переконатися особисто. Чекаємо на вас!
Коментарі
Тут поки що нічого немає...
Будьте першим!
Ваше ім'я:

Ваш коментар:

Введіть код з картинки:

Відправити


« Назад