Гід по екотканинах

Головна > Гід по екотканинах

Вони виробляються з натуральних матеріалів, не шкодять здоров'ю і навколишньому середовищу, повністю переробляються. Тож не дивно, що останніми роками вибір на користь тканин, сировину для яких було вирощено органічним способом, став свідомим, і з тренду перетворився на образ життя. Ми розповімо, що це за тканини.

Бамбук
Тканина з бамбукового волокна вважається однією з найбільш екологічних. Бамбук росте швидко і добре: його не потрібно пересаджувати, удобрювати і захищати від шкідників. Більш того, бамбукові плантації покращують якість ґрунту. Серед основних властивостей бамбукової тканини – особлива м'якість, повітропроникність, гігроскопічність і гіпоалергенність. Вона вважається природно антибактеріальною і здатною відштовхувати запахи. З неї виробляють дитячий одяг, постільну білизну, рушники. При виробництві органічного бамбука не використовуються хімічні речовини для обробки волокон, а застосовуються альтернативні методи.

Бавовна
Органічний хлопок вирощується без використання хімікатів і ГМО-технологій. Це вимагає великих трудових ресурсів, але воно того варте. Навіть наймасовіші корпорації з виробництва одягу, наприклад, H&M і Gap, використовують органічний хлопок. Таке відношення допомагає зберегти планету і сформувати правильне ставлення до навколишнього середовища. Органічний хлопок має такі ж властивості, як і неорганічний. Єдина відмінність – найчастіше він виробляється в природних відтінках: кремовому, світло-коричневому, світло-зеленому. Для його забарвлення використовуються натуральні барвники.

Конопляна тканина
Вирощування коноплі багато в чому схоже з бамбуком: ця сильна рослина не вимагає особливих умов, швидко відновлюється і росте практично сама по собі. Її зручно збирати і переробляти. Одне «але»: коноплю дозволено вирощувати не в усіх країнах через відомий супутній до неї інтерес.
З коноплі можна отримати як міцне волокно, з якого шиють сумки і рюкзаки, так і тонкий матеріал для білизни і делікатних речей. Тканина з коноплі має антибактеріальні і гіпоалергенні властивості.

Соєва тканина
Що тільки ні роблять з сої! Їжу, напої, масло і навіть текстиль. У той час, як соєві боби йдуть на виробництво сиру, молока тощо, з їхнього лушпиння добувають волокна, які потім перетворюються на тканину, що нагадує шовк. В результаті виходить практично безвідходне виробництво з урахуванням того, що соя чудово біодеградує. Головне, уважно вивчати етикетки: соя повинна бути вирощена органічно і бути присутня в чистому вигляді, без «розведення» штучними волокнами. Із соєвої тканини часто шиють білизну.

Шовк
Здавалося б, до цієї тканини складно причепитися, адже її виробництво – найбільш натуральне. Шовкову нитку отримують з коконів тутового шовкопряда. Однак тканина не може вважатися органічною, якщо її видобуток кому-небудь завдає шкоди. Світова спільнота веганів виступає проти експлуатації шовкопрядів, яких після закінчення роботи вбивають. Тому органічний шовк – дикий. Його роблять з коконів, з яких шовкопряди вже вилупилися і відлетіли на свободу. Також цей шовк не фарбують хімічно. Виробництво органічного шовку не може бути масовим, тому він дорого коштує. 

Ліоцелл
Цю тканину отримують з деревної маси. Виробництво ліоцеллу потребує невеликих витрат, воно не вимагає багато води і енергії. Волокна не знебарвлюються. Матеріал виходить міцним, чимось схожим на шовк. Він не втрачає форму з часом, добре переться, не вимагає прасування, тобто є дуже зручним і практичним.

Кашемір
Натуральним вважається кашемір, який не має в складі інших волокон, зокрема поліестеру. Він не повинен бути хімічно обробленим або забарвленим шкідливими барвниками. Такий кашемір коштує дорого. Але інвестиції того варті! Розкішний кардиган або пальто з кашеміру – це красиво, стильно і надовго.

Льон
Лляна сукня або сорочка – це порятунок в літню спеку. Ця тканина практично не відчувається, має гарну терморегуляцією і не викликає алергію. Серед недоліків: льон дуже мнеться! Але за красу треба платити. Одяг з органічного льону представлений невеликими виробництвами, зазвичай ручної роботи.

Альпака
Шерсть для цієї тканини нам дарують однойменні тварини, що зовні нагадують верблюда і вівцю і живуть у високогір'ях Анд. Вони мало їдять, мало хворіють, їхнє руно не потрібно обробляти від паразитів. З альпаки виходять дуже теплі і комфортні речі: кофти, светри, кардигани, головні убори та шарфи. Ця вовна має високу зносостійкість, тому речі з альпаки служать довго.

Кукурудзяна тканина
Це інновація в легкій промисловості США. Шляхом маніпуляцій з декстрозою отримується міцний біополімер, який використовується у виробництві багатьох речей – від упаковок і картону до тканин. Тканина з кукурудзи виглядає і відчувається, як бавовна: вона дихає, вбирає вологу, не викликає алергічних реакцій і прекрасно носиться. З кукурудзяної тканини шиють все: від білизни до верхнього одягу.

Екологічний спосіб життя вимагає часу і ресурсів: від моральної перебудови до фінансових витрат. Тим, хто ще в дорозі, ми пропонуємо плавний перехід. У магазині Alltext можна купити якісні натуральні тканини оптом і в роздріб.
Коментарі
Тут поки що нічого немає...
Будьте першим!
Ваше ім'я:

Ваш коментар:

Введіть код з картинки:

Відправити


« Назад